Plany Metabolic Balance są idealnym rozwiązaniem dla osób zdrowych, chcących zredukować masę ciała lub zapobiegać chorobom cywilizacyjnym w sposób zgodny z najnowszą wiedzą potwierdzoną badaniami klinicznymi.

Metabolic Balance

Każdy organizm jest inny, nie ma jednego tak samo skutecznego planu żywieniowego dla każdego, dlatego powinien on być jak najbardziej indywidualnie ułożony pod Ciebie.

Dzięki dokładnym badaniom krwi (37 parametrów) obrazujących m.in. pracę wątroby, nerek, trzustki, tarczycy czy poziom cukru, procesów zapalnych i ich analizie tworzone zostają plany żywieniowe, które w naturalny sposób prowadzą do równowagi w Twoim organizmie.

Metoda została stworzona przez dr med. Wolf Funfack we współpracy z wieloma specjalistami. Program dostępny jest w 35 krajach na całym świecie i cieszy się ogromną popularnością z uwagi na swoją niezawodność. Po przeprowadzeniu badań krwi, zebraniu wywiadu żywieniowego i zdrowotnego, program zostaje przygotowywany przez specjalistów z różnych dziedzin, lekarzy i dietetyków w instytucie w Issen w Niemczech.

Stworzony pod daną jednostkę sposób odżywiania na całe życie

Wykonanie badań krwi jest kluczowym elementem planów Metabolic Balance, mówią nam jakich witamin i składników mineralnych brakuje naszemu organizmowi, aby uregulować naszą przemianę materii i gospodarkę hormonalną. Indywidualna lista produktów spożywczych tworzona w oparciu o dane z europejskiej bazy żywności oraz 8 zasad popartych badaniami m.in. 3 posiłki dziennie pozwalają na zmianę nawyków utrzymujących nasz organizm na najbardziej optymalnym poziomie przez długie lata.

Każdy plan konstruowany jest indywidualnie zawierając zbilansowaną ilość składników odżywczych.

Wybór produktów natomiast nie jest podyktowany ich wartością kaloryczną, natomiast reakcją organizmu na dany produkt spożywczy, możliwością wykorzystania składników oraz zapotrzebowaniem naszego organizmu na dane związki mineralne, witaminy.

Ustalone przerwy między posiłkami czy budowa posiłków istotnie wpływają na utrzymanie odpowiedniego poziomu glukozy we krwi, pozwalają na kontrolowane wydzielanie insuliny, wyciszają stany zapalne toczące się w organizmie zapobiegając chorobom cywilizacyjnym m.in. cukrzycy, otyłości, czy nowotworom. Obciążeni wywiadem rodzinnym mamy większe szanse na pojawienie się pewnych jednostek chorobowych w naszych organizmach.

Po zakończeniu programu nie występują niedobory składników odżywczych, witamin, minerałów dlatego też nie pojawia się efekt jojo. Mamy dużo energii i lepiej czujemy się ze swoim nowym wyglądem. Plany Metabolic Balance poza sferą fizyczną przyczyniają się do znacznej poprawy naszego stanu psychicznego.

Dietoterapia z pomocą planów Metabolic Balance powoduje, że wiele schorzeń ustępuję znacznie lub całkowicie, lekarz prowadzący ma możliwość zmniejszenia dawki leku lub decyduje o wycofania leczenia farmakologicznego.

Bez wątpienia Sam Smith i Boy George pomogli wprowadzić plany na światło dziennie jednak nie jest to sposób odżywiania tylko dla celebrytów, ale i osób które świadomie podchodzą do swojego zdrowia i swojego ciała. Wszystko zaczyna się w głowie.

Więc komu możemy pomóc?